Warszawa

Miasto stołeczne, które łączy historię z nowoczesnością. Stare Miasto wpisane na listę UNESCO z nowoczesnymi drapaczami chmur i socrealistycznym Pałacem Kultury. Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta RP, Sejmu i Senatu czy Rady Ministrów. To także miasto parków, teatrów, uczelni wyższych czy galerii. Zobaczymy tu m.in.: Stare Miasto, Plac Zamkowy,Zamek Królewski,Łazienki Królewskie, czy Pomnik Syrenki.

 

Muzeum Świat Iluzji

Muzeum iluzji to przestrzeń skierowana zarówno do tych młodszych jak i starszych gości. Połączenie nauki z zabawą sprawia, iż muzeum jest świetnym miejsce do wybrania się z dziećmi. Zwiedzanie to jednak nie wszystko! Świat iluzji przystosowany jest do robienia wspaniałych i nietypowych zdjęć, które będą pamiątką na lata. Zwiedzając warszawskie Stare Miasto, szkoda nie zawitać do tego miejsca.

Czekoladowe warsztaty

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotowują samodzielnie czekoladę , a następnie biorą udział w degustacji czekolady do picia ,ziarna kakao oraz czekolad z różnych stron świata.

Muzeum Domków Lalek, Gier, itp.

Czy wiesz jakimi lalkami bawiła się Twoja babcia? O jakim domku dla nich marzyła? Dowiesz się tego w Muzeum Domków Lalek,Gier i Zabawek prezentującym ponad setkę miniaturowych konstrukcji z różnych krajów i epok. Wśród eksponatów zobaczysz też m.in. szkoły, aptekę, stragany, salon sukni ślubnych, a nawet lalkową rekonstrukcję mszy świętej.

Pałac w Wilanowie

Rezydencja wilanowska to pałac, jego dekoracje, ogrody, a także liczne budowle i pomniki, wznoszone tu od 1677 r. Twórcą tego miejsca był Jan III, król zwycięzca, a przy tym miłośnik sztuk i nauk. To z nim i z jego żoną Marią Kazimierą związane są wspaniałe dekorowane barokowe apartamenty królewskie w centralnej części pałacu. W 1805 r. Stanisław Kostka Potocki otworzył tu pierwsze polskie muzeum starożytności, prezentujące bogatą kolekcję dzieł sztuki europejskiej i orientalnej, jak również bezcenne pamiątki związane z rodem Sobieskich.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki, PKiN – drugi pod względem wysokości całkowitej budynek w Polsce. Obecnie w pałacu działają m.in. kina ,teatry, muzea, modne knajpki oraz główny Punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. Wjedź koniecznie na taras widokowy na 30. piętrze budynku i zobacz przepiękną panoramę miasta z wysokości 114 metrów.

POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na wędrówkę przez tysiąc lat historii Żydów polskich. Po drodze czekają na Ciebie opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. O żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze. O miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce. O życiu znanym z kronik i gazet. I o tym znanym z ulicy w żydowskich dzielnicach.